Michal Heřmanský (AliaWeb)
MS v hokeji 2005  |  06.05.2005 21:08:27

USA - Finsko 4:4, Rusko - Švýcarsko 3:3

USA - Finsko (Innsbruck)
Reprezentanti USA po včerejším těžkém zápasu s Kanadou dnes nastoupili proti odpočinutým Finům.
Úvodní gól zápasu padl ve 4. minutě, kdy ve finské přesilovce skóroval Parssinen. Ve 12. minutě byl vyloučen Hentunen. Američané sehráli přesilovku překrásně - po kombinaci skóroval Park. Finové se lépe pohybují, poměr střel na bránu: 5:12.
Ve druhé třetině Američané zlepšili pohyb a přinejmenším vyrovnali hru. Gól v této třetině nepadl. Šance měli hráči obou stran - za zmínku stojí akce Kallia při vyloučení Gionty, střela Knubla či nastřelená tyč finské brány po střele Richarda Parka.
Poslední třetina měla spád. Ze začátku byli výrazně lepší Američané. Ve 44. minutě neúspěšně dorážel Gionta, ve stejné minutě Park nastřelil již podruhé tyč finské brány a za nedovolené bránění byl vyloučen Kapanen. Přesilovku využil v 46. minutě střelou od modré Hauer. Ve 47. minutě zvýšil náskok Američanů Modano po průniku Colea. Ihned z protiútoku však snížil střelou od modré finský Hagman. Reprezentanti USA se pak dostali do útlumu. Šanci ke snížení měli Hentunen či Jokinen. Ve 43. minutě byl vyloučen Hall, ve 44. minutě početní výhodu využil Jokinen - dorážel puk mezi betony Ty Conclina. Ve 45. minutě překvapil amerického brankáře po sólové akci střelou od modré Ruutu - Finové vedli 4:3. Američané vyvinuli v touze po vyrovnání obrovský tlak. V 59. minutě mohl zvýšit vedení Finů Parssinen - jeho únik Conclin zneškodnil. Američané pak odvolali brankáře, Roach nahodil před finskou bránu a puk se cca 40 sekund před koncem utkání od brusle Parrishe (který snad ani nevěděl kde puk je) odrazil do brány.
Spravedlivá remíza.

Rusko - Švýcarsko (Vídeň)
Úvod zápasu byl na góly neobvykle bohatý. Po 102 sekundách hry využil Lemm přesilovku Švýcarů. O minutu později vyrovnal Dacjuk. Ruskou přesilovku 5:3 využil v 6. minutě Kovalčuk. V 9. minutě jeli Švýcaři Pluss a di Pietro na dva ruské obránce, střela Plusse trefila tyč a di Pietro pohodlně dorážel. Hra je vyrovnaná, poměr střel na bránu - 7:7, přesilovky - 3:3, využití - 1:1.
Ve 23. minutě využil Streit švýcarskou přesilovku 5:3 střelou od modré. Rusové mají problém udržet na uzdě útok di Pietro-Della Rossa-Pluss. Švýcaři pak hráli dosti pasivně. V 39. minutě vyrovnal Kovaljov. Rusové vyvinuli v závěrečné třetině silný tlak, ale žádný další gól již v zápase nepadl.
Technicky hrající hokejisté Ruska doplatili na kvalitu ledu, který jim jejich hru znemožnil.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky MS v hokeji 2005:

15.05.2005  JSME MISTŘI SVĚTA !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
15.05.2005  Švédsko - Rusko, Rusové získali bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Česko - Švédsko, jdeme do finále !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Rusko - Kanada, 3:4 Michal Heřmanský (AliaWeb)
13.05.2005  Rusko - Finsko 4:3 po nájezdech, Švédsko - Švýcarsko 2:1 Michal Heřmanský (AliaWeb)