MS v hokeji 2005  |  08.05.2005 21:00:59

Česko - Rusko 1:2, Švédsko - USA 1:5

Česko - Rusko (Vídeň)
V naší sestavě chyběl Aleš Hemský (otřes mozku), ruský trenér nepostavil Ovečkina, prý nehraje pro tým.
První třetina proběhla v poměrně svižném tempu. První velká šance zápasu - ve 4. minutě šel po přihrávce T. Kaberleho na Sokolova Prospal - v posledním okamžiku mu při blafáku puk trošku sjel z hokejky a Sokolov mu ho vypíchl. V 5. minutě byl Prospal v další šanci - tentokrát po přihrávce J. Jágra. Hrálo se slušně, první vyloučení bylo až v 15. minutě - Denis Denisov držel Výborného. V 17. minutě jsme početní výhodu využili - Jágr přihrál Výbornému a ten do odkryté brány nechybil (puk sice tečoval ještě obránce Vyšedkevič, ale gól by to byl i bez teče). V 19. minutě jsme měli po krásné kombinační akci další šanci.
V 23. minutě ohrozila naši branku Antipinova střela. Ve 24. minutě jel Sýkora sám na Sokolova. Od druhé poloviny druhé třetiny Rusové zrychlili hru a naše hráče přehrávali. Možná se projevila únava našich po včerejším utkání se Slovenskem. Ve 29. minutě se dostal do slibné šance Zinovjev, přihrával Kovalčuk. V 32. minutě musel před Vokounem přidržet ruského útočníka F. Kaberle. O minutu později Rusové přesilovku využili - od modré střílel Kovalčuk, nahrál mu Zinovjev. V 35. minutě měl ještě dobrou příležitost Afinogenov.
Ve 43. minutě byl vyloučen Afinogenov za sekání, ve 44. minutě Markov - hráli jsme 62s 5:3 - Kubina natřelil spojnici břevna a tyče ruské brány. Ve 46. minutě byl vyloučen Ručínský, prý za píchnutí holí na 2+2+10min. Skoro jsme se ubránili, ve 49. minutě Jašin nahodil puk před bránu a Semin ho bruslí usměrnil do naší brány. Naši se snažili vyrovnat - ve 49. a 50. minutě měl šance Straka. V závěru jsme hráli vabank, měli jsme šance, ale několikrát nás Rusové přečíslili a mohli zvýšit svoje vedení. V závěrečné powerplay měl šanci Jágr či Straka. V posledních sekundách Rusové ještě trefili tyč naší brány.
Škoda prohry, asi chyběly síly.

Švédsko - USA (Innsbruck)
V úvodní třetině padl jediný gól - 18 sekund před jejím koncem skóroval Knuble - USA vedou 1:0.
Ve druhé třetině byl zápas pod kontrolou Američanů. Nejprve v 27. minutě di Pietro nahrál Y. Stastnemu, který v oslabení zvýšil na 2:0. Již ve 28. minutě na 3:0 zvýšil Erik Cole, Modano zvýšil ve 48. minutě, Gionta ve 49. minutě. V 51. minutě snížil Franzén.

Poslední zprávy z rubriky MS v hokeji 2005:

15.05.2005  JSME MISTŘI SVĚTA !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
15.05.2005  Švédsko - Rusko, Rusové získali bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Česko - Švédsko, jdeme do finále !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Rusko - Kanada, 3:4 Michal Heřmanský (AliaWeb)
13.05.2005  Rusko - Finsko 4:3 po nájezdech, Švédsko - Švýcarsko 2:1 Michal Heřmanský (AliaWeb)