Michal Heřmanský (AliaWeb)
MS v hokeji 2005  |  15.05.2005 20:50:42

JSME MISTŘI SVĚTA !!!

Česko - Kanada, 3:0
V úplném úvodu byla aktivnější Kanada - Vokouna ohrozil Smyth či Heatley. Ovšem v 5. minutě J. Jágr nahrál Ručínskému, ten orazítkoval obě tyče Brodeurovi brány a odražený puk dorazil do brány Prospal - vedli jsme 1:0. Z protiútoku byl ve slibné pozici Nash. V 7. minutě pak Sýkora, v 15. minutě po chybné rozehrávce Kanaďanů Dvořák a ve 20. minutě Hlaváč. Po opatrném začátku jsme byli v první třetině aktivnější, nebezpečnější.
Druhá třetina patřila Kanaďanům. Hned v jejím úvodu stříleli na Vokouna Draper, Gagne, Nash, Smyth, Boyle, opět Gagne, Marleau. Teprve v 29. minutě ohrozili kanadskou bránu střelou Vašíček a dorážkou Hlaváč. Ve 30. minutě byl vyloučen Maltby, v přesilovce ohrozili Brodeura Kubina a Dvořák. V 33. minutě pěkně střílel Špaček. V 35. minutě Hannan. V 38. minutě se ocitl v šanci před Vokounem Thornton, gól však v druhé třetině nepadl.
Ve třetí třetině pokračovali Kanaďané v zoufalé snaze zvrátit stav utkání. Ve 42. minutě zahrozila dvojice Redden - Smyth, ve 43. minutě Doan. Ve 44. minutě Jágr přihrál Ručínskému do jízdy a ten prostřelil Brodeura (byla to na něj první střela třetí třetiny). Kanaďané pomalu ztráceli nervy.
V závěru se utkání malinko zdramatizovalo, v 58. minutě byl vyloučen Hejda za hru vysokou holí. Kanaďané v čase 58.25 odvolali brankáře, hráli 6:4. V 60. minutě Vašíček střelou od naší brány trefil tyč brány kanadské a od tyče se puk odrazil do brány. 3:0. 12s před koncem neunesli hráči Kanady, především Smyth, Heatley a Phillips, prohru a došlo k potyčce.
Celé mužstvo zahrálo parádně, hráči odpovědně bránili, nedovolili Kanaďanům snadný přechod do našeho obranného pásma, navíc Vokoun podal bezchybný výkon (byl vyhlášen nejlepším brankářem MS).

JSME MISTŘI !!!

16.05. 14:13  novináři zrovna nejste... (bozskybruce)
16.05. 13:50  Dobrý věštec (laik)
16.05. 11:01  mistři (Marek)
15.05. 23:29  majstry sveta (Entony)
15.05. 23:02  mistri (MSfanda)

Poslední zprávy z rubriky MS v hokeji 2005:

15.05.2005  JSME MISTŘI SVĚTA !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
15.05.2005  Švédsko - Rusko, Rusové získali bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Česko - Švédsko, jdeme do finále !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Rusko - Kanada, 3:4 Michal Heřmanský (AliaWeb)
13.05.2005  Rusko - Finsko 4:3 po nájezdech, Švédsko - Švýcarsko 2:1 Michal Heřmanský (AliaWeb)