Vstřícná banka - Porotci

Porotci

Bedřich Danda

Bedřich Danda zastupuje v odborné porotě Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR.

Bedřich Danda

Podnikáním se začal živit v lednu 1990 nejdříve jako majitel agentury Studentservis a dále agentury ADA, která provozovala uměleckou činnost. K bankovnictví měl vždy blízko, v roce 1991 byl jedním ze šesti zakladatelů Podnikatelské banky, nyní J+T.

V současné době podniká v oblasti autodopravy a služeb pro autodopravce. Zároveň je předsedou Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR (SPŽ ČR). Je denně ve styku s podnikateli i bankami, a proto bude v porotě dodávat živé informace z praxe.

Mgr. Pavla Hřebíčková

Pavla Hřebíčková zastupuje v porotě mediálního partnera projektu Kurzy.cz.

Mgr. Pavla Hřebíčková

Vzdělání

Od roku 1990 do 1996 studovala MFF UK v Praze, studijní obor: matematika

směr: finanční a pojistná matematika

Profesní praxe

Od 03.2000 – dosud pracuje jako ekonom společnosti AliaWeb, spol. s r. o.,

finančního portálu pro odborníky i laiky

Od června roku 1995 do srpna roku 1999 pracovala jako asistentka u Finanční skupiny Fio

Další praxe

Od roku 2007 do 2009 působila jako člen Finanční akademie soutěže Zlatá koruna

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal je odborníkem, který se mnoho let věnuje bankovním službám, porovnáváním produktů bank a bankovní problematice vůbec

Dalibor Z. Chvátal

Původem strojař studoval Teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Má dlouholeté zkušenosti z majetkoprávní oblasti a z dopravy. Několik let působil jako pojišťovací poradce. Problematice osobních financí a finančních produktů se věnuje již více než 15 let a patří mezi aktivní autory.

Jeho specializací jsou bankovní a úvěrové služby, pojistné produkty a platební karty. V letech 2005-2007 byl šéfredaktorem portálu FinExpert.cz a zástupcem šéfredaktora časopisu Osobní finance. Od října 2007 působí jako šéfredaktor finančního serveru Měšec.cz. Je ženatý a má tři děti.

Karel Kopeček

Karel Kopeček zastupuje v odborné porotě celostátní tištěné noviny Denik a internetový portál www.denik.cz

Karel Kopeček

Karel Kopeček je jediným mediálním odborníkem v porotě ankety VSTŘÍCNÁ BANKA. Jedním z jeho úkolů bude posuzovat banky podle „vstřícnosti komunikace“ s klienty a veřejností obecně. Karel Kopeček má šestnáctiletou praxi v médiích, kde se kromě jiného věnoval především politickým a ekonomickým tématům.

Působil také jako PR konsultant společnosti DDM, kde se významně podílel na tvorbě externí a interní komunikace např. společností Immorent, ArcelorMittal Frýdek-Místek, Hospimed či MiKing.

V současné době působí jako ředitel MultiMediální divize společnosti Vltava-Labe-Press, která vydává regionální tištěný Deník a provozuje také zpravodajský portál Deník.cz včetně regionálních elektronických mutací.

Od podzimu 2009 je Karel Kopeček členem představenstva Sdružení vydavatelů internetových titulů (SVIT), která je sekcí Unie vydavatelů.

Doc. Ing. František Pavelka, CSc.

Doc. Ing. František Pavelka, CSc., Vedoucí katedry finančních obchodů, zastupuje v odborné porotě Bankovní institut vysoká škola

Doc. Ing. František Pavelka, CSc.

Doc., Ing. František Pavelka, CSc. zakončil v roce 1962 studium na Vysoké škole ekonomické Praha, obor finance a úvěr, titulem inženýr. Ve studiu pokračoval na Collége des Sciences Economiques et Sociales, oboru ekonomika v Paříži. V roce 1970 absolvoval vědeckou aspiranturu na VŠE Praha, oboru finance a úvěr a získal titul CSc. Následnou habilitací na VŠE Praha, oboru finance v roce 1975, i titul docenta. Finančním makléřem se F.Pavelka stává v roce 1993 po úspěšném složení Státních makléřských zkoušek na MF.

Svou profesní kariéru započal F. Pavelka v roce 1962 na Vysoké škole ekonomické jako docent a vedoucí katedry financí a úvěru. Pozici poradce a náměstka ministra zastává v letech 1982 – 1992 na Federálním ministerstvu financí. V následujících letech 1993 – 2006 se pohybuje ve sféře bankovnictví ve společnostech Investiční banka, Českomoravská hypoteční banka, Wüstenrot hypoteční banka na pozicích tiskový mluvčí, člen dozorčí rady, generální ředitel a předseda představenstva. Od roku 2008 působí na Bankovním institutu vysoká škola jako vedoucí katedry finančních obchodů.

Mezi publikace na nichž Doc., Ing. František Pavelka, CSc. pracoval jako autor nebo spoluautor, patří Úvěrové obchody, Jak správně na hypotéky, Podnikové finance, Plánování a modelování finančních vztahů, Specializované bankovnictví, apod.

Další aktivity Doc., Ing. Františka Pavelky, CSc.:

· 1987 – 1992 Vedoucí české delegace při Stálé komisi devizové a finanční, RVHP

· 1996 – 2004 Předseda Komise pro hypoteční obchody při České bankovní asociaci

· 1998 – 2004 Předseda české delegace při Evropské hypoteční federaci (EHS)

· 2003 – dosud Předseda Vědeckého grémia při České bankovní asociaci

· 2004 – dosud Člen Komise pro ekonomické záležitosti EHF

Ing. Eva Poláchová

Ing. Eva Poláchová, produktová manažerka OVB Allfinanz, a.s. zastupuje v odborné porodě generálního partnera projektu banku OVB

Ing. Eva Poláchová

Ing. Eva Poláchová je absolventkou VŠE v Praze. V letech 1995 – 2001 pracovala na různých pozicích, naposledy jako vedoucí odbytu oblastního ředitelství Střední Čechy Generali pojišťovny, po té působila 5 let jako vedoucí úseku externích prodejních kanálů ve společnosti Credit Suisse Life & Pensions Pojišťovna, a s. Od června 2005 řídila úsek externích distribučních kanálů v pojišťovně Allianz. Ve společnosti OVB pracuje od roku 2007.

Nejprve jako vedoucí úseku odbytu, od roku 2009 vede úsek produktového managementu v OVB Allfinanz, a.s. Kromě řízení úseku se stará o analýzu produktového portfolia OVB, vztahy s partnerskými společnostmi a vzdělávání finančních poradců. Zajišťuje jak certifikované finanční, daňové a investiční vzdělávání. Je vdaná a má dvě děti.

JUDr. Ing. Ph.D. Otakar Schlossberger

Otakar Schlossberger je odborníkem na bankovnictví s mnohaletými teoretickými i praktickými zkušenostmi

JUDr. Ing. Ph.D. Otakar Schlossberger

absolvent oboru Finance a úvěr na Vysoké škole ekonomické (1981). oboru Právo na právnické fakultě University Karlovy (1990) a doktorského studia v oboru Hospodářská politika a správa na Vysoké škole ekonomické (2007).

Od roku 1981 působil v bankovnictví v různých pozicích. Byl úvěrovým ekonomem na pobočce Stání banky československé v Bruntále, (do roku 1984), pracovníkem Hlavního ústavu pro ČR SBČS (do roku 1989) a od roku 1990 byl převeden do tehdy nově vzniklé Komerční banky. V ní působil v oblasti provozu a bankovních služeb na pozici vedoucího oddělení, náměstka ředitele odboru a ředitele odboru (od r. 1993) a posléze byl vedením banky jmenován vrchním ředitelem (v letech 1997 – 2000).

Po svém odchodu z Komerční banky krátce působil v České spořitelně a Raiffeisenbank, opět ve vedoucích pozicích v oblasti provozu a bankovních služeb. V roce 2002 byl Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR zvolen do funkce finančního arbitra ČR, kterou vykonával v prvním volebním období v letech 2003 až 2007 na základě nominace České národní banky, České bankovní asociace a Sdružení pro bankovní karty.

Od roku 2008 vykonává funkci předsedy představenstva společnosti AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo se sídlem v Hradci Králové.

Své odborné znalosti předává mladé generaci tím, že působí jako vysokoškolský učitel na Vysoké škole ekonomické, katedře Bankovnictví a pojišťovnictví (od roku 1997) a řadu let pracoval také pro Bankovní institut Vysoká škola, kde byl vedoucím katedry Bankovních obchodů a později také prorektorem pro magisterské studium (do roku 2008).

Několik let byl předsedou Komise pro platební styk a platební instrumenty při České bankovní asociaci, v současné době se profesně angažuje v Asociaci družstevních záložen jako člen Legislativně-právní komise.

Publikuje odborné statě např. v časopise Bankovnictví, Ekonomu apod., je autorem několika skript a učebních textů. V roce 2009 byl zvolen do čestné funkce předsedy předsednictva sdružení SOS Dětské vesničky, člena Kinderdorf Ingernational.

Ve svém volném čase se věnuje aktivně loutkovému divadlu pro děti, jízdě na kole, plavání a fitness.

Mgr. Miroslav Zeman

Mgr. Miroslav Zeman je manažerem hodnocení OVB Vstřícná banka

Mgr. Miroslav Zeman

Vystudoval střední ekonomickou školu. V roce 2004 vystudoval právnickou fakultu ZČU. Od roku 2002 do roku 2003 pracoval jako interní auditor a kontrolor Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Od roku 2004 do roku 2008 pracoval jako šéfredaktor finanční sekce portálu Centrum.cz.

Od roku 2007 do roku 2008 zároveň pracoval na pozici vedoucího speciálních projektů pro zpravodajský portál www.aktualne.cz a pro tématické weby a magazíny na www.centrum.cz (přílohy, speciály, nové servery apod.).

Od roku 2008 je šéfredaktorem a spolumajitelem serveru www.mojepoplatky.cz.

Partneři projektu

generální partner
OVB
organizátor
Bankovní poplatky
mediální partneři
Kurzy.cz
Z1
Denik
Euro
partneři
Sdružení podnikatelů
Bankovní institut
záštita
Hospodářská komora
Finanční arbitr
Moner | ISIN database | Weather forecast
Česká verze
Kurzy.cz - Akcie cz, kurzy měn, forex, zlato.
Favorite: Prague Stock Exchange Czech crown Czech economy Commodities Gold Trademarks Prague Weather

Copyright © 2000 - 2018

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.,

ISSN 1801-8688