Michal Heřmanský (AliaWeb)
MS v hokeji 2005  |  03.05.2005 21:00:52

Česko - Německo 2:0, USA - Lotyšsko 3:1

Česko - Německo (Vídeň)
V první třetině naši měli jednoznačnou převahu. Ve 4. minutě měl pěknou šanci Prospal. V 7. minutě byl vyloučen německý Pyka za držení Čajánka. Přesilovku využil v 8. minutě po přihrávce J. Jágra střelou od modré Kubina. Češi měli ještě další šance - v 10. min. po střele Hemského dorážel Průcha, ve 13. minutě se snažil dorazit puk do brány Čajánek, v 17. minutě v oslabení po vyloučení Šlégra měl dobrou šanci uniknuvší Ručinský, v 18. minutě Straka. Němci Vokouna příliš neohrozili.
V druhé třetině byli Němci mnohem aktivnější, přece jen potřebují nutně uhrát alespoň bod. V úvodu třetiny měli slibné šance Prospal, Sýkara či německý Hecht. V 30. minutě byl vyloučen náš Hemský a v zápětí Straka. Němci hráli minutu a 34 sekund přesilovku 5:3, ale vytvořili si snad jen jednu gólovou šanci. Těsně před koncem této německé početní výhody německý obránce Stefan Schauer  sekl hodně nešťastně J. Jágra do malíčku levé ruky - Jágr odstoupil ze hry, pravděpodobně má malíček zlomený. Naši pak hráli trošku v útlumu, ve 40. minutě nastřelil Kreutzer tyč Vokounovy brány.
V poslední třetině se naši opět zkoncentrovali, Němci byli opět pod tlakem. Výsledkem byl gól ve 54. minutě po individuální akci Petra Sýkory. Počet střel na bránu - 32:18.

USA - Lotyšsko (Innsbruck)
Tento zápas se vyvíjí překvapivě. Jediný gól padl do americké brány po střele J. Spruktse při lotyšské přesilovce. Poměr střel - 4:7 (ano, opravdu jich více mělo Lotyšsko).
Ve 34. minutě vyrovnal při hře 4:4 Weight. Lotyšsku nebyl ovšem uznán jeden gól pravděpodobně proto, že byl lotyšský útočník v brankovišti a další gól jen proto, že ho rozhodčí neviděl. Počet střel se srovnal na 12:12.
V 48. minutě se dobře postavil před lotyšskou bránu Parrish. Tento hráč zvýšil 2 sekundy před koncem při hře Lotyšů bez brankáře na konečných 3:1.
Lotyši dnes měli smůlu.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky MS v hokeji 2005:

15.05.2005  JSME MISTŘI SVĚTA !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
15.05.2005  Švédsko - Rusko, Rusové získali bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Česko - Švédsko, jdeme do finále !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Rusko - Kanada, 3:4 Michal Heřmanský (AliaWeb)
13.05.2005  Rusko - Finsko 4:3 po nájezdech, Švédsko - Švýcarsko 2:1 Michal Heřmanský (AliaWeb)

30.11.2020Ethereum 2.0 má byť spustený 1. decembra X-Trade Brokers (XTB)
05.10.2010Japonsko základní úroková sazba na 0.0% - 0.1% FXstreet (FXstreet.cz)
26.02.2006Česko - Rusko 3:0 Michal Heřmanský (AliaWeb)