Michal Heřmanský (AliaWeb)
MS v hokeji 2005  |  08.05.2005 17:06:56

Kanada - Finsko 3:3, Slovensko - Švýcarsko 3:1

Kanada - Finsko (Innsbruck)
Kanaďané po včerejším těžkém prohraném zápase se Švédskem hráli poněkud nervózně. Hrálo se tvrdě, jediný gól úvodní třetiny vstřelil po 11. minutách hry zpoza kanadského obránce Robertu Luongovi od modré Hagman. Hrálo se tvrdě, někdy až zbytečně moc.
I ve druhé třetině byli Finové lepším týmem, Kanaďané působili unaveně. V 5. minutě ukázal svou sílu finský útok Kapanen - Parssinen - Hentunen, Hentunen po kombinaci zvyšil na 2:0. V 15. minutě došlo k zajímavé situaci - kanadský brankář Luongo byl svým spoluhráčem Nashem natlačen do brány, rozhodčí odpískali přerušení hry pro posunutí brány (ke kterému nedošlo) a po písknutí se puk odrazil od Luongových betonů do brány. Gól neplatil. V 19. minutě došlo k potyčce Jokinena a Drapera, při hře 4:4 se Kanadě podařilo vstřelit Finům kontaktní gól do šatny - po šikovné přihrávce Heatleyho střílel obránce Redden.
V úvodu závěrečné třetiny se Kanada snažila vyrovnat, obě strany měli několik pěkných šancí. Jenže v 47. minutě udělali Kanaďané hrubou chybu v rozehrávce - sami přivezli puk ze středního pásma do své obranné třetiny, kde o něj vinou nepřesné přihrávky přišli - chybu potrestal Tomi Kallio. Pak přišla kanadská chvíle. Ve 49. minutě dorazil R. Nash ze vzduchu Backstromem vyražený kotouč. V 50. minutě vyrovnal  Patrick Marleau. Dohrávalo se víceméně v poklidu, jakoby obě strany byly s bodem spokojeny.

Slovensko - Švýcarsko (Vídeň)
První gól zápasu padl poněkud překvapině do slovenské brány - přesilovku po Stumpelovu natlačení A. Wichsera do otevřených vrátek střídačky (utrpěl při tom zranění a zápas nedohrál) využil ve 24. minutě Ruthermann. Slovensko pak ještě vystupňovala svůj trvalý tlak, ale Martin Gerber ve švýcarské bráně podával skvělý výkon. Slováci vyrovnali v 35. minutě - přesilovku využil po pěkné přihrávce Demitry Šatan. Pak byl ve velké šanci Zedník - svůj nájezd ale neproměnil. V 39. minutě dostal do vedení M. Hossa - opět přihrával Demitra. Ve 45. minutě zvýšil na konečných 3:1 Pálffy - nejprve se snažil nadvakrát překonat švýcarského brankáře Stumpel a Pálffy se dostal k odraženému puku. Poměr střel na bránu - 41:18.

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář

Poslední zprávy z rubriky MS v hokeji 2005:

15.05.2005  JSME MISTŘI SVĚTA !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
15.05.2005  Švédsko - Rusko, Rusové získali bronz Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Česko - Švédsko, jdeme do finále !!! Michal Heřmanský (AliaWeb)
14.05.2005  Rusko - Kanada, 3:4 Michal Heřmanský (AliaWeb)
13.05.2005  Rusko - Finsko 4:3 po nájezdech, Švédsko - Švýcarsko 2:1 Michal Heřmanský (AliaWeb)

17.08.2019Bank of America zvyšují šanci na recesi na 1:3 z 1:5 Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)
26.02.2006Finsko - Švédsko 2:3 Michal Heřmanský (AliaWeb)
16.02.2006Česko - Švýcarsko 2:3, ZOH 2006 Michal Heřmanský (AliaWeb)
16.02.2006ČR prohrála se Švýcarskem 2:3 Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)