Zprávy Business June 9, 2023

Kurzy.cz 6.6 19:34

Golfem hýbou velké peníze, Saúdové slibují další miliardy. PGA Tour se dohodla na fúzi s konkurenční společností LIV...

Illustration. Válečná sekera v mužském profesionálním golfu se zdá být dneškem zakopána. Za bližších nezveřejněných podmínek se PGA Tour dohodla na fúzi s konkurenční společností LIV Golf, která je podporována Saúdskou Arábií. A její peníze v posledním více než roce vlastně zamíchaly se zaběhlou PGA Tour. Mnohdy devítimístné částky za přestup a navíc štědré odměny přilákaly řadu špičkových hráčů právě do konkurenční LIV Golf. Dnešní dohoda má během několika týdnů vyústit ve vznik nové zatím bezejmenné společnosti. Dohoda zahrnuje také DP World Tour, známou také jako European PGA, zkrátka fúzí má vzniknout velký golfový podnik. A podporovaný petrodolary. Suverénní investiční fond Saúdské Arábie The Public.
details


News from Business

Dun & Bradstreet 27.2 11:34

Vlna rušení živností nepolevuje – prosincový rekord padl již v polovině února

Jen za prvních čtrnáct únorových dnů zrušilo živnost téměř 25 000 podnikatelů. Počet ukončených živností od začátku letošního roku přesáhl 40 500, což je polovina celkového počtu v uplynulém roce 2022. Důvodem je především povinné zavedení datových..
details

Dun & Bradstreet 8.2 11:35

Loni zaniklo téměř 14 tisíc firem - nejvíc v Praze a v oblasti správy a...

Podnikání v ČR loni ukončilo 13 712 firem, což je srovnatelný počet jako v roce 2021, ale o 11 procent méně než v rekordním roce 2020. Nejvíc firem skončilo v oblasti správy a pronájmu nemovitostí, obchodu, služeb, stravování a výstavby budov. Každá.
details

Dun & Bradstreet 24.1 11:14

Pozor na nespolehlivé firmy, je jich už víc než 26 tisíc. Společností, které...

Dun & Bradstreet bisnode nespolehliví plátci ilustrační obrázek V loňském roce v ČR přibylo 2 159 subjektů, které nespolehlivě odvádí DPH nebo jsou označeny jako nespolehlivé osoby. Dun & Bradstreet aktuálně na černé listině nespolehlivých firem registruje 26 158 subjektů – z toho 4 934 nespolehlivých plátců DPH.
detailsZobrazit sloupec