Zprávy Politics and Events December 1, 2023

Patria Finance 3.11 14:33

Prezident Zeman vetoval novelu letošního rozpočtu. Vláda odpoví rychlých svoláním obou komor a přehlasováním

Illustration. Aktualizováno Prezident Miloš Zeman vetoval novelu rozpočtu na letošní rok. Vadí mu, že příjmy jsou nižší, než by mohly být, pokud by byla nejprve přijata novela zákona o daních z příjmů. Zeman to uvedl v dopise, který poslal předsedkyni Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09). Na webu Pražského hradu to dnes uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Sněmovna bude muset prezidentovo veto přehlasovat většinou 101 poslaneckých hlasů na řádné schůzi. Premiér Petr Fiala (ODS) nepochybuje, že se veto přehlasovat podaří, prezidentův krok ho nepřekvapil. Důvodem mého veta je skutečnost, že příjmová stránka rozpočtu je nižší, než by mohla být, pokud by předložené novele zákona o státním rozpočtu na.
details


News from Politics

Trinity Bank 27.9 11:19

Slovenské strany před volbami tají, jak se popasují se schodkem veřejných...

Slovensko má letos vykázat nejvyšší deficit veřejných financí ze zemí EU, přesahující šest procent HDP, a Evropská komise předpokládá, že na toto nelichotivé prvenství země naváže i příští rok. „Slovensko si každé šesté euro veřejných výdajů musí...
details

Kurzy.cz 26.8 14:55

Muskova SpaceX v noci pokoří další tisícový milník vynesených satelitů...

Naposledy v úterý společnost SpaceX vizionáře Elona Muska úspěšně uskutečnila další misi, při které se na oběžnou dráhu země dostalo 22 satelitů budované internetové konstelace Starlink. Již dnes v noci by pět minut po třetí hodině našeho času měla..
details

XTB 24.7 10:38

Politická nejistota ve Španělsku po parlamentních volbách zatěžuje Ibex35...

Lidová strana (PP) ve volbách zvítězila, i když zdaleka nedosáhla na absolutní většinu a její vítězství v komunálních a regionálních volbách 28. března bylo mnohem menší, než se očekávalo. Naopak PSOE silně odolala, a dokonce si oproti výsledku před.
details


Zobrazit sloupec